רוצים להתחיל לעבוד בהייטק? האם רק מי שלומד מדעי המחשב יכול לעבוד שם? התשובה היא לא!

לא רק מי שסיים מדעי המחשב יכול לעבוד בעולם ההייטק. בתחום ההייטק יש אינספור תחומים שאפשר להשתלב בקלות ובמיוחד מי שאוהב את עולם העיצוב הגרפי ובניית אתרים יוכל להשתלב במהירות בתחום זה. בכתבה ניתן לכם רעיונות ודוגמאות איך אפשר לעבוד בחברות הייטק בישראל וגם בעולם כולו. תחום ההייטק שואב לתוכו אינספור מעצבים גרפיים וגרפיקאים שלמדו מסלול עיצוב גרפי למתן פתרונות דיגיטליים ועבודה עם מתכנתים. המעבר ומסיבי לתחום  זה הרבה בגלל שתעשיית  ההייטק משלמת טוב והשקעה מאוד גבוהה בכוח האדם שלה.

מקצועות מדעי המחשב מתכנתים

בוגרי מדעי המחשב ומקצועות דומים עובדים בתחום ההייטק כגון מפתחים ומאפיינים.. בוגרי מדעי המחשב לא למדו עיצוב גרפי לכן הם צריכים את המעצבים והגרפיקאים  איתם שיתנו להם את כל הפתרונות הדיגיטליים ויכתיבו את השפה העיצובית ויזואלית כלפי קהלי יעד שונים. מקצועות מדעי המחשב מאוד מבוקשים בישראל והשכר הוא מאוד גבוה לבוגרים ללא ניסיון. בכתבה  אתן לכם יותר מידע ועל הדגש הרב במקצועות העיצוב הגרפי ובניית אתרים באינטרנט.

מקצועות העיצוב גרפי – חווית משתמש

תחום ההייטק שואב לתוכו אינספור מעצבים גרפיים ללא ניסיון כדי שימלאו משרות פנויות בהייטק. המעצבים הגרפיים יעבדו בשיתוף פעולה עם מתכנתים ויתנו את השפה העיצובית לאתרי אינטרנט מורכבים ולאפליקציות. חברות הייטק עסוקות בפיתוח של מוצרים והמתכנתים יתנו את כל הפתרונות כדי שאתרי אינטרנט ואפליקציות יעבדו בצורה הנכונה בפלטפורמות שונות. את הפלטפורמה המעצבים הגרפיים יכתיבו כיצד הצבעים הולכים להיות בהתאם לקהל היעד שאליו הם צריכים לפרסם את האפליקציה או את אתר האינטרנט. כדי לעבוד בתחום זה על בוגרי מסלול מעצבים גרפים להמשיך ללימודי חוויית משתמש ותוכנות להכנת אפליקציות.

המעצבים הגרפיים יעבדו בתוכנה לבניית האפליקציה יעצבו את האפליקציה בדיוק כמו שהיא אמורה להיות לאחר שמתכנתים מסיימים אותה. לאחר סיום האפליקציה –  אתר האינטרנט בתוכנות ההדמיה המתכנתים ייקחו את כל מה שהמעצבים גרפיים ויפרקו  את זה לגורמים כדי לתת את כל נושא של התכנות.

בלימודי חוויית משתמש ובניית אפליקציות לומדים בתוכנת אקסדי XD של חברת אדובי ומטמיעים את כל העיצובים שנעשו בתוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור ישירות בתוך תוכנת האפליקציה. המתכנתים מקבלים מהמעצבים הגרפיים את כל הקבצים בצורה יחידה דרך הורדה ישירות מתוכנת האפליקציה. רק לאחר מכן המתכנתים יכולים להתחיל בבנייה והפעלה של הקודים התכנותים לאפליקציה.

תיק עבודות והעבודה בהייטק

כדי להתקבל לעבוד בחברות הייטק מה שצריך זה אך ורק תיק עבודות. חברות הייטק לא מעניינות אותם איפה למדתם או עד כמה בית הספר שלמדתם בו הוא יוקרתי ונחשב בתעשייה בישראל. חברות הייטק רוצות לראות תכלס מה אתם יודעים וכיצד אתם מעבירים קונספט עיצובי בצורה גרפית נכונה לאפליקציות ואתר האינטרנט.

התחום שואב לתוכו מאות מעצבים גרפיים מדי חודש ומדינת ישראל עדיין לא יכולה לספק את כל כוח אדם שחברות הייטק צריכות. בגלל המשבר בתעשייה חברות הייטק לוקחות מעצבים גרפיים מחול ודואגןץ שיהיו בישראל על ידי רילוקיישן  שהם עושים ממדינות זרות. אם אתם סיימתם בלימודים אתמול תוכלו בהחלט להשתלב במהירות בתחום זה ולהרוויח משכורות גבוהות מאוד. מרבית בוגרי לימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית מעדיפים לעבוד בתחום זה מהבית בתור פרילנסרים ולתת שירותי גרפיקה ועיצוב גם לעולם הדפוס וגם לעולם האינטרנט.