מהם ההבדלים בין תוכנת פוטושופ לתוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור? מה כל תוכנה עושה? למה אנחנו צריכים ללמוד את תוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור?

במאמר זה נרחיב ונסביר את ההבדלים בין תוכנת אילוסטרייטור לתוכנת פוטושופ נדבר על שני התוכנות פוטושופ ואילוסטרייטור שגורמות לנו להרים גבה כל פעם מחדש שאנחנו מפעילים את התוכנות הללו.
אין ספור מאמרים נכתבו על תוכנת פוטושופ , פוטושופ בעיקר תוכנה גרפית לעיבוד תמונה , עריכה ותיקון תמונות , דרך תוכנת פוטושופ נוכל לעצב תמונות שנלכדו על ידי המצלמה הדיגיטלית ,

בקרו אותנו באתר וצפו איך אפשר ללמוד מהבית ללימודי תעודה ותיק עבודות בעיצוב גרפי אחד על אחד כנסו…

אין ספור פעמים נשאלנו מדוע אנחנו צריכים לדעת את שני תוכנות הגרפיקה הללו ?

האם לא מספיק תוכנה גרפית אחת כדי שנוכל לעבוד בתחום העיצוב הגרפי הממוחשב? עיצוב גרפי ממוחשב הוא תחום שפונה ברובו למספר רב שלנושאים כגון : חברות תרופות , חברות טקסטיל , חברות אופנה , משרדי פרסום ,חברות שיווק ומיתוג לעסקים , חברות פיתוח עיצוב ובניית אתרי אינטרנט ,פרסום מותגים , עיצוב לחברות המפיקות אירועים , תחום האמנות הממוחשבת ,ציור ואיור ממוחשב , עיצוב תיקים , עיצוב פנים , עיצוב אלבומים דיגיטליים ,חברות להדמיות ממוחשבות , מעבדי תמונות , מעצבי תמונות , צלמים מקצועיים ,צלמים חובבנים , ועוד אין ספור מקצועות בהם עיצוב גרפי נוגע מידי יום ביומו.

הכלים לעיצוב תמונות

פוטושופ כעקרון תספק לנו את כל הכלים לעיצוב תמונות , עיצוב התמונות מתבטא בעיבוד תמונה מתקדם ושיפור איכות של תמונה אשר נלכדה במצלמה דיגיטלית , פוטושופ תענה לדרישות תעשיית העיצוב הגרפי ובעיקר תעזור בלימוד פוטושופ לצלמים תעזור לאנשים שיעברו קורס פוטושופ בהתמחות לצילום, פוטושופ תאפשר לבצע אפקטים לתמונות, עיבוד תמונה, תיקון צילום, תהייה אחות לכל צלם ,פוטושופ תאפשר לצילום להראות בזווית אחרת ,פוטושופ תתן את כל המענה לתיקון תמונות, פוטושופ תוכל לשנות את כל הבעיות שנמצאו לתמונה, פוטושופ לצלמים היא יותר כלי עבודה מאשר כלי עיצוב גרפי. פוטושופ לעיצוב גרפי בעיקר תשנה את הזווית החזותית של התמונה כדי שנוכל לחבר טקסט להמחשת הרעיון הכוללני. אופן הצגת תמונה בפוטושופ מתמקדת במספר וריאציות שונות , תמונה שיכולה להיות מודפסת לתעשיית העיצוב הגרפי, תמונה שעוצבה כדי שנוכל להציג אותה באינטרנט במשקל קל וברזולוצייה נמוכה ועדיין לשמור על האיכות של התמונה כמובן על ידי עיבוד תמונה נכון, פוטושופ תאפשר לנו לקחת תמונות ולשנות אותן בצורה כזו שהם יכולות להיות רחוקות מאוד ממה שהן צולמו בהתחלה בעת לכידת התמונה במצלמה הדיגיטלית , על ידפוטושופ נוכל לבצע הדמיות לתחום עיצוב הפנים , אדריכלות , בנייה , רפואה ועוד…

תוכנת האילוסטרייטור לעומת תוכנת פוטושופ

תוכנת האילוסטרייטור לעומת תוכנת פוטושופ עוסקת בתחומים שונים לחלוטין ,נכון שממשק תוכנת אילוסטרייטור ברובו דומה מאוד לתוכנת הפוטושופ אך עדיין תוכנות הגרפיקה פוטושופ ואילוסטרייטור פונות לכיוונים שונים לחלוטין ,תוכנת האילוסטרייטור עובדת ברובה על עקרון הקו , קו המתאר שדרכו נוכל לשנות ולעצב את הקו לכל צורה שרק נרצה , איכות ההדפסה של אלמנטים וקטורים שעוצבו בתוכנת הגרפיקה הוקטורית אילוסטרייטור יהיו ברמה הרבה גבוהה מתוכנת הפוטושופ בעוד תוכנת הפוטושופ עוסקת בפיקסלים ובנקודות ליחידת שטח ותוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור מתפקדת על בסיס של צבע מלא בסיס הוקטור , אילוסטרייטור ברובה תעסוק במספר רחב של תעשיות מכיוון שתורת הקו פונה למספר גדול של יעדים בתעשיית העיצוב הגרפי , לעומת אחותה למקצוע תוכנת הגרפיקה פוטושופ.
אילוסטרייטור תפנה לעיצוב גרפי , עיצוב פנים , תעשיית העיצוב אופנה , שרטוט ממוחשב, איור אמנותי ממוחשב , תעשיית ההדמיות המתרחבת ,אדריכלות , אדריכלות נוף , מיתוג לעסקים , ביצוע לוגו , ועוד .

 אילוסטרייטור עיצוב ואיור

תורת הקו עיצוב בתוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור תאפשר ביתר קלות לעבוד עם קווים ולעבד אלמנטים גרפיים לעיצוב של כל נושא שרק נרצה , תעשיית האופנה תבצע עם תוכנת גרפיקה אילוסטרייטור עיצוב ואיור בגדים לפני תפירתם , תבצע קולקציות ממוחשבות תכין תיקי מוצר מדויקים לתדמיתנות הממוחשבת לתפירה סופית ועוד,
עיצוב הפנים תשתמש בתוכנת האילוסטרייטור לשרטוטים והדמיות הכנת שרטוטים לתערוכות והדמיית מוצרים בתלת מיימד.
תעשיית העיצוב הגרפי תשתמש בתוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור למיתוג לעסקים , תעזור לפרסום עסקים קיימים או לקוחות שרוצים לפרסם מוצר או אירוע כלשהו.
בתוכנת הפוטושופ לעיבוד תמונה תורת הקו היא לא הבסיס לעצם קיומה אלה יותר עבודה עם פיקסלים רזולוציות ועיצוב של תמונות, לכן ההפרדה הזו בין שני תוכנות הגרפיקה פוטושופ ואילוסטרייטור שתוכנת האילוסטרייטור נותנת יותר את מענה הקו וזרימתו הגרפית.

סרטוני הדרכה פוטושופ

שיעורים פרטיים בגרפיקה

בקרו אותנו באתר מאות סרטוני הסבר איך ללמוד מהבית עם מורים פרטיים ללימודי תעודה עיצוב גרפיקה ותוכנות