מה זה עיצוב גרפי  2020 – כמה מרוויחים מעצבים גרפיים, האם כדאי להיות גרפיקאי בישראל?

מעצבים גרפיים מתחילים ושוקלים ללמוד עיצוב? הכתבה במיוחד בשבילכם. כיום עולם העיצוב גרפי נמצא בכל מדיה דיגיטלית החל מהרשתות החברתיות פייסבוק או אינסטגרם, כדי שבעלי עסקים יפרסמו את המוצרים שלהם הם צריכים להראות מודעות ובאנרים מעניינים מאוד, כשיש פרסומות מכל עבר והגולשים עייפים מפרסומות תפקיד המעצבים הגרפיים נעשה יותר מאתגר, אז מה עושים הגרפיקאים? דואגים לעצב גרפיקה יפה ומעניינת כדי להעביר את המסרים בצורה ויזואלית יפה ומושכת, גולשים שיצפו במודעות וזה אכן יעניין אותם ימשיכו לגלוש אצל בעלי האתרים או לסירוגין יקנו את המוצר. הכנו במיוחד בשבילכם סרטונים מקצועיים שיראו לכם מה מעצבים גרפיים עושים במקומות עבודה וכמובן הסברים רחבים על השכר בתחום, נחלוק אתכם מקורות מידע על מציאת מקומות עבודה וקישורים מעניינים – צפייה מהנה

מה עושים מעצבים גרפיים השימוש בתוכנות הפופולריות בעבודה בעיצוב גרפי

מה צריך כדי לעסוק בעיצוב? כיום כדי לעסוק בתחום העיצוב הגרפי עליכם ללמוד את חוקי העיצוב הגרפי וליישם את זה בתוכנות הגרפיות של חברת אדובי – התוכנות שאיתם עובדים הם פוטושופ, אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין, כל תוכנה מבצעת תהליכים שונים בתהליך בניית עיצוב גרפי והשילוב של כל התוכנות יחדיו יוצר את העיצוב הגרפי המושלם, חוקי העיצוב הגרפי הם הבנה מעמיקה של בניית קונספט עיצובי תוך מתן דגש ביצירת קומפוזיציה וסידור אלמנטים נכון להעברת מסרים מכירתיים ושיווקיים יחדיו. ככל שיש הרבה מלל להכניס לתוך המודעה תפקיד המעצבים הגרפיים להעביר את זה בצורה מושכת ומשכנעת לגולשים.

העבודה בעיצוב – ללמוד קורסים מקצועיים במכללות לעיצוב גרפי ובתי ספר לגרפיקה ממוחשבת

על העבודה בתחום בתחום העיצוב הגרפי כדי לעבוד בתחום הזה עליכם ללמוד קורסים מקצועיים במכללות לעיצוב גרפי ובתי ספר לגרפיקה ממוחשבת. בלימודים יש לתת דגש על תיק עבודות כי הוא הדבר החשוב ביותר כדי להתחיל להתקבל במקומות עבודה כגון משרדי פרסום או חברות הייטק שמעסיקות מעצבים גרפיים וגרפיקאים. על תיק העבודות להכיל אין ספור עבודות כדי להראות את החשיבה היצירתית תוך מתן דגש על הטרנדים החדשים בעולם העיצוב הגרפי.

עבודות כפרילנסרים בעיצוב – בתחום העיצוב גרפי נהוג לעבוד מהבית או במשרדי פרסום אינטרנטיים, מרבית הבוגרים מעדיפים לעבוד כפרילנסרים ולתת שירותי גרפיקה גם לעולם הדפוס וגם לעולם ההייטק. בתחום הזה ככל שיש לכם יותר תחומים שאתם עוסקים בהם יהיה לכם קל למצוא עבודה, כלומר לא לעבוד אך ורק בנישה אחת כמו עיצוב גרפי לעולם הפרסום אלה להגדיל את טווח התעסוקה גם לגופים אחרים, החל מחברות הייטק שצריכות מעצבים גרפיים להכנת אפליקציות ועד לחברות אופנה שצריכים לתת שירותי גרפיקה לעיצוב והכנת בגדים.

השכר – כמה מרוויחים מעצבים גרפיים

השכר עצום בגלל הביקוש בתחום – מחירים בתחום הפרילנס תלוי בניסיון של המעצבים הגרפיים ככל שיש לכם יותר לקוחות תוכלו לעשות מחירון גרפי ולספק אותו ללקוחות שלכם להמשך עבודה קבועה, במידה ואתם הולכים להיות שכירים השכר הנהוג בשוק יכול להתחיל מ10,000 ש”ח נטו למעצבים גרפיים מתחילים בחברות הייטק או חברות פרסום. מה שיקבע את גובה השכר הוא אך ורק איך נראה תיק עבודות שעשיתם בתקופת הלימודים, לתעודות היום אין חשיבות בכלל היות ומה שמבקשים תחילה לפני שמזמינים אתכם לראיון עבודה הוא אך ורק לראות דוגמאות עיצוביות שעשיתם במהלך הלימודים או ללקוחות פרטיים.

איך למצוא עבודה בגרפיקה

אין ספק שהרשתות החברתיות שינוי את סגנון מציאת העבודה בפייסבוק יש אין ספור קבוצות למדורי דרושים שזאת דרך טובה מאוד למציאת מקומות עבודה ישירות לאחר הלימודים או תוך כדי, מומלץ לפתוח דף עסקי בו תציגו את כל העבודות שלכם ותתחילו להפיץ אותם בכל הקבוצות האפשריות העוסקות בתחום העיצוב הגרפי, תוכלו בקישור הבא ברשת החברתית פייסבוק לראות קבוצה ממש מדהימה עם למעלה מ 15000 חברות הייטק ישראליות ומעסיקים שמחפשים מעצבים גרפיים באופן שוטף, בתחום הזה לא חסר עבודה היות שאם בעבר רוב הבוגרים היו פונים לעבוד רק בענף הדפוס היום עולם ההייטק שואב לתוכו אין ספור מעצבים ומורגש המחסור העצום בכוח אדם מקצועי.

מה האתרים החשובים חושבים על עולם העיצוב גרפי-

הדרישה שמגיעה מחברות הייטק – באוסף כתבות הבאות תוכלו לראות איפה אפשר ללמוד בצורה מקצועית וכמובן הדרישה העצומה שמגיעה מחברות הייטק היום. מומלץ מאוד כבר בתקופת הלימודים להתחיל לחפש עבודה אפילו בחינם כדי לתפוס ניסיון בתחום הזה. בגלל השכר הגבוה בתחום מרבית הבוגרים מעדיפים לעבוד בחברות בניית אתרים והייטק, שכר התחלתי בעולם הדפוס מתחיל משכר של 10000 ש”ח לחודש.

עיצוב גרפי מעריב וכלכליסט מה הם חושבים כתבות מעניינות

https://www.maariv.co.il/business/tech/Article-700957 על עולם הייטק והדרישה למעצבים גרפיים

https://www.davar1.co.il/spotlight/graphic-design-collages/ מכללות לעיצוב גרפי מומלצות

https://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3743758,00.html  הביקוש העצום של חברות הייטק והמחסור במעצבים גרפיים