עיצוב הסברים טיפים מתוך ספר עיצוב גרפי

מה שונה מאמר זה מהרבה מאמרים אחרים שקראתם ? מאמר זה באמת מדבר על עיצוב , טיפים על עיצוב נכון , בחירת צבעים לאתר ,עיצוב לוגו ,  טיפוגרפיה , תורת הצבעים , שילוב צבעים נכון , עבודה בתחומי עיצוב ועוד , עיצוב הוא תורה בפני עצמה המנסה להעביר לנו מסרים , עיצוב חי ונושם ישדר מקוריות והשגת מטרות לעתים כל מעצב שעבר קורס עיצוב במוסד זה או אחר קורא לעצמו מעצב אך האם עיצוב כל אחד יכול לעצב ? עולם עיצוב הוא ביטוי כשרון אישי ליצירת קונספט ויזואלי נכון ! עיצוב לעתים נלמד במוסדות לימוד לתואר ראשון ושני או במכללות המלמדות עיצוב גרפי –  עיצוב פנים – עיצוב  אופנה , אך מה באמת מחבר בין כל המקומות שחיים ומדברים עיצוב ?  מה משותף בין לימודי עיצוב גרפי לעיצוב אופנה או עיצוב פנים ? התשובה צבעים , צבעים בעולם העיצוב נחשבים לאחד הפרמטרים ששופטים עיצוב נכון ועיצוב חכם ? עיצוב חכם מהו ? עיצוב חכם נחשב לאחד הפרמטרים הפסיכולוגים העובדים על תורת האנושות בכלל לעתים בתחרויות עיצוב  , סטודנטים לעיצוב גרפי משקיעים שעות כדי לזכות בפרס , וסטודנטים שמבצעים שניים שלושה עיצובים ללא השקעה מירבית בעיצוב ושעות עבודה מרובות זוכים בתחרות עיצוב כזו או אחרת האם יש סיבה לדבר ? בהחלט כן עיצוב חכם !

בקרו אותנו באתר וצפו איך אפשר ללמוד מהבית ללימודי תעודה ותיק עבודות בעיצוב גרפי אחד על אחד כנסו…

עיצוב חכם מהו  ?

עיצוב חכם הוא עיצוב תמציתי להעברת המסר המידי לצופה או לגולש לדוגמה : מעצב גרפי חכם אחד החליט לבצע עיצוב גרפי בו הפגין את כל מה שלמד בקורס פוטושופ או קורס עיצוב אחר הכין ועמל קשות כדי להציג ללקוח שלו מספר סקיצות מרובות של עבודות , הלקוח שלל את כל העבודות שלו ובחר בעיצוב אחר בו מעצב גרפי אחר עיצב במספר דקות עיצוב גרפי קולע ותמציתי עם שלושה אלמנטים גרפיים עיצוביים שכן הצליחו לכבוש את הלקוח , במילים אחרות עיצוב חכם הוא עיצוב מנימליסטי ואם הוא כבש את הלקוח הוא יכבוש גם את הצופה , אחד הטעיות הגדולות בעיצוב לא חכם היא הפגנת ידע מוגזמת בעיצוב , עיצוב חייב להיות נקי קצר וקולע גם אם הוא מצביע על ריקנות מסויימת , כיום ברגע שאתם מתחילים לעצב עליכם לקחת בחשבון את קהל היעד אליו אתם מעצבים עיצוב לקהל חרדי לא יתאים לקהל החילוני וכך להפך יש להתאים את רמת משמעויות הצבעים לקהל היעד כדי לשמור על תהליך מיתוג נכון עיצוב חכם הוא עיצוב מנימליסטי וקולע להשגת היעדים העסקיים של הלקוח תוך שמירה על אינטרסים של החברה , עיצוב ולימוד עיצוב הוא תהליך הבשלה לא תמיד תהייה הסכמה בין העיצוב לקהל היעד ומי כמוכם שכל פעם בלי לשים לב שופטים אתרים או חנויות על פי רמת העיצוב שאתם רואים עיצוב הוא שם להצלחה עסקית לחלוטין!!!

עיצוב תורת הצבעים  –

הידעתם שלכל צבע יש את המשמעות שלו ? אם זה בגד מעוצב או לוגו מעוצב לכל צבע יש את המשמעות שלו , הרי לא תעצבו למקום שמוכר או מסעדה עיצוב בצבע כחול לדוגמה , ידוע שצבע הכחול דוחה בצורה מוגזמת את התיאבון , עיצוב ותורת הצבעים והמשמעויות לא מתבטאת אך ורק בתהליכי עיצוב גרפי מתקדמים , תורת הצבעים מתבטאת בבגד שאתם לובשים , באתר שאליו הגעתם כדי לקבל מידע ועוד , כמו כל תהליך האנושות עסוקה בלשפוט כל דבר אתרים נשפטים על פי המראה שלהם , אנשים נשפטים על פי המראה שלהם ועוד מליון דוגמאות , גם אדם או גברת ללא נתונים מרשימים עם קצת צבעים וקוסמטיקה יכולים לכבוש כל לב שירצו , עיצוב זה לא משחק עיצוב זה תהליך שמקנה ללקוח את המכירה אליו הוא מייחל , תורת הצבעים והמשמעויות הוא תהליך דיי חשוב בלימוד עיצוב בכל סוג של מקצוע , החל מלימודי עיצוב פנים ועד לעיצוב אופנה לכל מקצוע זה או אחר יש קשר שהוא תהליך בחירת הצבעים

עיצוב לוגו נכון

עיצוב לוגו מהו באמת עיצוב לוגו מקצועי ? עיצוב לוגו מקצועי קודם כל חוק מספר אחד לא יהיה לוגו באמצעות תמונה , לוגו שהוא תמונה מראה על חוסר מקצועיות לחלוטין , כך אם המעצב שלכם הפגין בפניכם סקיצת  לוגו באמצעות תמונה תדעו שבשיעור עיצוב כנראה נרדם וכדאי לכם בתור עצה אישית לבחור מעצב גרפי או מעצבת גרפית אחרים , עיצוב לוגו צריך להיעשות בתוכנה וקטורית נטו כדוגמת תוכנת אילוסטרייטור , עיצוב לוגו צריך להיות במידות מסוימות וצריך להיות בצבעים מכונים שיתאימו לאתר האינטרנט שלכם לדף מודפס ולניירת המכתבים שתהייה , עיצוב לוגו צריך להיות בצבעים על פי קטלוג שזה יהיה המספר בלעדי שלכם , צבעים על פי קטלוג לרוב יהיו על פי חברת פנטון , עיצוב לוגו צריך להיות מקסימום 3 צבעים קליטים עם עיצוב וקטורי נקי וקליט המדבר על זרימה ותנועה , יש חברות הממתגות את עצמם בעיצוב לוגו על פי שם החברה בלבד וצבע הטקסט יהיה על פי צבע קטלוגי בלבד של חברת פנטון – פנטון ובחירת צבעי פנטון נמצאים בכל תוכנה גרפית כגון תוכנת פוטושופ , אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין .

עיצוב תמונה פרסומית

עיצוב תמונה פרסומית טקטיקות לעיצוב תמונות פרסומיות יעשה בתוכנת פוטושופ שם ניתן להשתולל ולבצע כל מניפולציה אפשרית למשיכת הצופה להעברת המסר המכירתי , יצירת מניפולציות שונות בתמונות נחשב לאחד האפקטים המוצלחים בקידום ומסע מכירות , עיצוב תמונות פרסומיות יכול להיות הבלטת המוצר וטשטוש אלמנטים אחרים בתמונה , העברת תחושה בתמונות , יצירת הרגשה פיזית בעת הסתכלות ועוד , טקטיקות פרסומיות וטכניקות מקצועיות לעיצוב תמונות פרסומיות נחשב לאחד המדדים הישנים בהצלחה בקמפיינים פרסומיים אך לא יהיה חלק מתהליך מיתוגי של עסק אלה רק פיקים לקידום מכירות

שיעורים פרטיים בגרפיקה

בקרו אותנו באתר מאות סרטוני הסבר איך ללמוד מהבית עם מורים פרטיים ללימודי תעודה עיצוב גרפיקה ותוכנות